porady babuni

porady babuni Może się okazać, że dla Ciebie, jeden pręt po prostu nie będzie to zadanie. Może się okazać, że trzeba dwa lub więcej prętów, aby spełniać swoje małe pragnienia strumieniowych. Jak źle to może być? Teraz masz podane sobie wymówki, a mam nadzieję, że pozwolenie, aby kupić więcej prętów.

Nasze czynniki wyboru pręt to ciężar, długość działania, materiały, przekroje, kolor i kilka cech strumieniowych. Musimy także poświęcić nieco czasu na liniach lotnych, ponieważ może to również wpływ na nasz wybór pręta. Ponadto, nie ma potrzeby, aby uzyskać fantazyjne z małym strumieniem pręta. Określenia takie jak moduł, IM cokolwiek, tytanu i innych high-tech brzmiących terminów często udają się do procesu handlowego fly rod. Dobrą wiadomością jest to, że są to rzeczy, które nie powinny martwić podczas you procesie selekcji. Nie trzeba się X15 Super Modulated Ballistic Fly Rod przeznaczoną do oddania ćwierć mili od każdego małego strumienia. Niech po prostu keep it simple.

Rod Waga

porady babuni

Wszystko z 0wt do 5wt będzie dobrze działać w zależności od sytuacji. Ostateczny wybór masy pręta ma wiele do czynienia z rybami wielkości będziesz mieć później. Wiele małych strumieni obsługuje tylko małe pstrągi. Niektóre strumienie, oczywiście, mają większe ryby. Złapałem kilka zdrowych 16 inchers w strumieniach, jak Bear Creek w Southwest Colorado, które można prawie przeskoczyć. Ogólnie jednak, jesteś prawdopodobnie patrząc na połowu ryb od 6 do 10 cali. Dostaniesz od czasu do czasu 12 INCHER i kilka Jack Fish. Och ... Co to jest Jack Fish pytasz? Są to ryby, zwanych ogólnie smażyć, które są tak małe, że po ustawieniu hak ci jack je z wody i popłynąć z powrotem na głowę.

Tak, walka z małych ryb czuje się lepiej do wędkarza, jeśli używasz lekkiej wędki, takich jak 2 wag. W 16 inchers czuje się świetnie na pręcie 2 wt również, ale są pewne wyraźne wady z tym scenariuszem.

Artykuł dzięki: