porady behawioralne

porady behawioralne
Na przykład, typowy mały meandrujące strumień, który wije się przez łąki doliny prawdopodobnie nie ma drzew i minimalną szczotkę do czynienia z. Jednak wiatr może powodować problem, gdy próbuje rzucić 2wt. Można rzeczywiście potrzebujemy 4 lub 5 WT w celu uzyskania latać tam, gdzie chcesz.

Można zauważyć, że jeśli chodzi o idealnej wagi pręta dla małych strumieni opinie różnić. Jedna masa pręta nie będzie idealny dla każdej małej aplikacji strumienia. Zaryzykuję stwierdzenie, że większość wędkarzy, które znam użyć 3 lub 4wt pręt w tej sytuacji. Są to dobre wszystko wokół ciężary prętów, które będą obsługiwać szeroką gamę małych aplikacji strumieniowych.

porady behawioralne

Długość pręta

porady behawioralne

Mój pierwszy pręt mały strumień mucha była 2/3 wag, 7ft pręt. Pewnego razu wybrał się na połów na rzece Cimarron gdzie zarezerwowanego Doc Thompson High Country wędkarzy. Łowiliśmy na Cita który jest prywatny odcinek Dzikiej Doliny tylko ryczeć wejście Cimarron Canyon State Park. Ta sekcja jest klasyczny mały strumień prostu załadowany głodnych Browns. Poznałem Doc na szlaku i zaczął montować swój sprzęt. Cierpliwie obserwował jak zmontować mój 7ft pręt. Potem spokojnie powiedział: "Dlaczego nie zostawić ten pręt tutaj, weźmiemy mój 9ft 4wt zamiast". Byłem nieco zdezorientowany i moje uczucia były trochę boli. Uczono mnie, że trzeba krótki pręt dla małych strumieni i jest to zdecydowanie mały strumień. Jednak doszedłem był ekspertem w tej rzece, więc wezmę jego słowo. Byliśmy szybko na brzegu i Doc wskazał piękny basen do oddania się.

Po Zrobiłem kilka zasp, powiedział: "Pozwól mi swoją laskę na chwilę". Potem nauczył mnie, jak prawidłowo trzymać wysokie. I wtedy zobaczyłem zalety długiego drążka na małym strumieniem. Doc miał mnie wyganiać z tylko około 1 lub 2 stopy linię lotnego wychodzić na koniec mój pręt.

Artykuł dzięki: